Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ludowy Zespół Sportowy powstał ok. 1953 roku. Założycielem Klubu był pan Stachowiak Zbigniew. Początkowo młodzi chłopcy grali w piłkę siatkową, później także nożną. Kolejnym bardzo prężnie działającym prezesem był pan Celiński Józef, jego następca został pan Siwek Stanisław. Potem nastąpiły czasy prezesury m.in. pana Andrzeja Kręzel.

lzs1mPo około 15 – letniej przerwie z inicjatywy lokalnej młodzieży Ludowy Zespół Sportowy wznowił swoją działalność. W dniu 10 marca 2003 roku postanowiono powrócić do dawnej nazwy Klubu – „Orzeł” a funkcję prezesa objął Daniel Wilk. Początki nie były łatwe. Należało nie tylko zorganizować działanie drużyny ale przede wszystkim wybudować nową płytę boiska. Wiele pracy w funkcjonowanie klubu włożyli m.in.: Jacek Grzeszczak, Dariusz Celiński, Andrzej Daroszewski, Andrzej Kręzel, Ireneusz Szczafliński, Wiesław Majkowski i Adrian Dulęba. W 2007 roku dzięki przychylności władz gminy Stargard Szczeciński wybudowano i oddano do użytkowania nową szatnię sportową, która aktualnie wykorzystywana jest również przy imprezach okolicznościowych organizowanych przez mieszkańców. Trenerem klubowym jest nauczyciel miejscowej szkoły pan Dariusz Walter.

Na przestrzeni lat wielokrotnie zmieniał się strój klubowy. Na początku był on ciemnozielony. Następne koszulka w biało – niebieskie pasy i niebieskie spodenki. Później żółte koszulki i niebieskie spodenki. Obecnie barwy klubowe to kolor bordowy i granatowy. Klub posiada również swój herb, który został zaprojektowany przez jednego z mieszkańców Grzędzic. Przedstawia on lecącego nad boiskiem orła trzymającego w szponach piłkę nożną. Na początku działalności kiedy istniała tylko sekcja piłki siatkowej klub liczył zaledwie ok. 16 zawodników. Kiedy rozwijała się piłka nożna było już ok. 20 graczy. Obecnie LZS liczy ok. 50 osób.

lzs2mW latach 2003 – 2008 klub rozegrał ok. 120 meczów w ramach Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej. Kiedyś mecze najczęściej rozgrywano na terenie gminy Stargard Szczeciński. Obecnie LZS Orzeł Grzędzice występuje w Klasie A a swoje mecze rozgrywa głównie na terenach powiatu goleniowskiego, pyrzyckiego i gryfińskiego. Klub może pochwalić się wieloma zwycięstwami, m.in. I i II miejsce w rozgrywkach o Puchar Wójta Gminy Stargard Szczeciński. I i II miejsce w Halowych Gminnych Rozgrywkach Piłki Nożnej, zwycięstwo z V ligową drużyną Kluczevia Stargard w ramach rozgrywek o Puchar Polski. Od 2005 roku klub uczestniczy również w rozgrywkach Halowej Amatorskiej Piłki Nożnej organizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Stargardzie Szczecińskim. Obecnie klub występuje w I lidze.